Sopranos Family
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Sopranos Family

Forumul gastii Sopranos Family
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ---glume---

In jos 
+2
want3d
Chaos
6 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 5:07 am

Romania-Franta: 1-2 (au marcat: Nicolita, Nicolita, Nicolita) Smile))))))))
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 5:27 am

EURO 2008: cum ar fi o finala Franta - Romania

Min 3. Românii ataca dezlantuit, dar … vai, ce arbitraj partinitor! … Corpodean opreste meciul pentru un «înainte».
Min. 4. Dorinel începe sa are terenul.
Min. 6. Lobont se plictiseste în poarta, dar mai schimba o vorba cu stripteuzele care se mladiaza pe barele laterale.
Min8. Mutu trage toata echipa dupa el sa o aseze mai repede în zid. Sut Henry, bara-bara, mingea traverseaza terenul si … este 1-0 pentru România! Ai nostri protesteaza ca au ramas fara stripteuze, dar golul e validat.
Min. 9. Ogararu ridica publicul în picioare, pentru ca trebuie sa ajunga la scaunul lui.
Min. 11. Dorinel termina de arat terenul si trece la însamântat.
Min. 12. Banel este la un pas sa-si treaca numele pe lista marcatorilor, însa Lobont se opune.
Min. 13. Încurajat de prezenta în tribune a scouterilor de la Dinamo Tirana veniti special sa-l vada, Chivu pleaca în atac, dar impresarii îi fac semn sa stea linistit, ca emisarii n-au portofelele la ei.
Min. 15. Dupa o pasa gresita a lui Lobont, Piturca striga la el: „De ce joci cu Ochirosii?”. Lobont îi raspunde: „Hai, bre, ca n-am baut decât o sticla!”.
Min 18. Chivu ii cere arbitrului sa opreasca meciul pentru ca l-a sunat Giovanni pe mobil sa-i propuna un transfer la Unirea Urziceni
Min. 20 Corner Franta. Lobont boxeaza balonul si capul lui Chivu. Acesta din urma se supara ca i-a stricat freza. Lobont promite sa il impace la o tigara la pauza.
min 25 Dorinel culege roadele pamantului dupa ce a arat si a semanat!
Min 28. La coltul terenului, MM le face oferte francezilor veniti sa bata cornere. Henry semneaza pe loc cu Unirea Urziceni.
Min 33 Lobont cade pe ganduri si isi rupe mana

PAUZA. Piturca împarte ultimele sfaturi: “Lobont, stinge tigara. Chivu, nu mai pufai ca locomotiva. Banel, acum poti sa tragi la poarta aia. Mutu, poti sa îti faci tatuajele în timpul liber?
Radoi, lasa geamurile ca ne ia curentul. Ogararu … Ha ha, glumeam si eu!

PAUZA. Alina Plugaru îsi începe tentativa de stabilire a unui record mondial. Trece pauza. Românii ies de la cabine, francezii intra. La revenirea pe gazon, Henry e de negasit.

Min 62. Aut pentru România si schimbare: iese Nesu, intra Alexandru Piturca. Acesta cere mingea de la Rosu. Rosu nu vrea sa i-o dea. Piturca-junior plânge: “Taaaaaaaaatiiiiiiii, zi-i la Rosu sa-mi dea mingea!”.
Min 68. Arbitrul cere întreruperea meciului din cauza unui obiect stralucitor aflat în tribuna.
Mititelu îsi da jos ochelarii de soare si partida se reia.
Min. 69. Intra Coman în locul lui Lobont. Copos striga la Coman ca îi mareste contractul de la o foaie A4 la o foaie A3.
Min. 88. Ganea ia mingea si o asaza la punctul cu var. Din pacate, ia galben pentru hent, întrucât nu se dictase niciun penalty.
Min. 90. Mutu, într-un moment de inspiratie, îi paseaza lui Ribery. Acesta înscrie pe lânga Coman, care discuta cu Copos prelungirea contractului la 2 metri.
PENALTY-URI. Trage Henry. În zid. Dorinel se apropie de balon si … goool! Din pacate, la poarta cealalta. Banel îl consoleaza. Giuly trage de patru ori la rând în bara, iar vânzarile la Coca-Cola se dubleaza. Piti încearca sa-l convinga pe Mutu sa traga, dar acesta îi spune ca s-a lasat. E nevoie de un singur gol, unul singur. Chivu îsi ia inima în dinti si pune mingea pe punctul cu var. În tribuna, impresarii au semnat deja precontracte cu 3 echipe din Sri Lanka, San Marino si Togo. Chivu se îndreapta spre balon, dar … se razgândeste. Piti face o ultima schimbare: se introduce în teren. Nervos pentru ca românii trag de timp, Coupet suteaza cu sete, mingea îl loveste pe Piti în ceafa si intra în poarta. Goool!!! România e campioana europeana! lol!
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
want3d
Administrator
want3d


Numarul mesajelor : 12
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 7:27 pm

LoooL ! Ce tare e !
Chaos, recunoaste de unde o ai si cine a inventat-o !!! ---glume--- Strongbench

---glume--- Mbounce---glume--- Mbounce---glume--- Mbounce
Sus In jos
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMier Iun 11, 2008 11:21 am

ce vrei sa zici want3d Very Happy l-am luat de pe net de unde drak sa-l iau Laughing
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 11:33 am

---glume--- L_709858

Smile))))))))))))))))))))))
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 1:08 pm

cica inaintea meciului dintre ROMANIA shi FRANTA presa franceza ii ia un interviu lui Lobontz shi il intreaba domnule de care dintre atacanti Frantei va este frika dar el raspunde "NU IMI ESTE MIE FRIKA DE ASHTIA MIE DE BANEL MIE FRIKA" Twisted Evil
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 1:11 pm

Smile))))))) buna si asta
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 8:45 am

Invatatoarea la scoala ii intreaba pe copii: - Vasilica, ce-i tatal tau? - Gunoier. - Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate. Petrica, ce-i tatal tau? - Gropar. - Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre. Bula ce-i tatal tau? - DJ la Mystic Club. - Cum adica? - Clopotar la biserica:))Smile)=)))))
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Chaos
Administrator
Chaos


masculin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 34
Localizare : OLTEAN de SEVERIN
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 08/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 10:06 am

Smile)))))))))))))))))))))))))))))))) serifule da chiar ai simtul umorului =))))))))))))))))))))))
Sus In jos
https://sopranos-family.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 7:11 am

Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

Dragi parinti,
Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.
Am invatat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!
Va pup pe amnadoi
Fiica voastra, Maria
....................
PS. Tata, am glumit......... sunt la vecini, ma uit la TV.
Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU!!!
Very Happy
Sus In jos
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:01 am

dap asta e tare KaNe

Sa ii dea cineva telefon lui Nicolita sa ii spuna ca la pauza se schimba portile ! bounce
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:07 am

Bankuri ku EMO
Culmea blestemului ... sa fii emo si sa te cheme Duncan Mc. Claud.
Care este asemanarea dintre un EMO si maioneza?Daca nu e batut cum trebuie, se taie!
Ce spune un EMO cand face dragoste - Ahhhh, ma omori!
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:09 am

Bulă se însoară și, după ceva timp, se întîlnește cu vechii lui prieteni, care îl întreabă:
- Băi Bulă, cum e nevastă-ta?
- Cum să fie, este marfă, doar că este cam somnoroasă. De cîte ori ieșim pe stradă, cînd vede un bărbat bine, ea mereu spune: "Mamă, ce m-aș culca cu ăsta". bounce

La Bula vine un vecin:
- Auzi ma Bula, vrem sa tapetam camera de zi, si e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat cate suluri ai cumparat?
- 20.
- Multumesc.
Dupa 2 saptamani se intalnesc:
- Auzi ma, tampitule, am cumparat 20 de suluri si 7 mi-au ramas in plus.
- Pai si mie...

Bula la scoala.
Profesoara intreaba:
- Ce este verde si sare pe campie?
Raspuns din clasa: - Broasca!
Profesoara: - Corect - dar putea fi si un greiere.
-Ce este maro si sare prin padure?
Raspuns din clasa: - Caprioara!
Profesoara: - Corect - dar putea fi si un cerb.
Bula agitat cere permisiunea de a pune si el o intrebare: - Ce este tare cand se ia in gura, dar moale si lipicioasa cand se scoate?
Profesoara ofensata ii trage vreo doua perechi de palme lui Bula care zice:
- Corect - dar putea fi si o guma de mestecat!
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:13 am

La ora de zoologie profesoara ii pune pe copii sa dea exemple de animale.
Bula,cu mana pe sus!...
Profesoara:
-Ia zi mai, Bulica, niste animale!
Bula :
-Ursulet, vulpita, lupusor, catelus, iepuras...
P:Bine mai Bula, da mai lasa-le Dracului de diminutive !
B:Vevera, licure, prepela, gargare, carta, coropisna...=))))))))))))) bounce

Vecinii lui Bula au un nou nascut
Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi.
Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta este marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spuiceva despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil,
Bula zice entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos!
Mama rasufla usurata. Bula continua:
-Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase...si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru`, vede bine?Mama:
- Da, vede bine, de ce intrebi?
-Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit p**a !!!
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:25 am

Bula la scoala.
Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou. Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice :
- Sunt franzele nu ?
- Da. Raspunde Ionescu.
Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor .. miroase cutia si zice:
- Cotlete de porc nu ?
- Da. Raspunde Stanescu.
Vine Bula , tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :
- E vin alb nu ?
- Nu. Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:
- Hmmm... e sampanie nu ?
- Nu. Zice Bula.
- Ma dau batuta. Ce e ?
- Un catelus.
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:26 am

Bula vs ninja
Bula în China se ia la bataie cu un ninja. Se bat ei ce se bat si se hotarasc sa dea fiecare câte o lovitura. Care da mai tare e mai bun. "Bang" ninja una în gura lui Bula - doarme 2 zile. Se trezeste Bula:
- Ce a fost asta mah?
- "Cheia dragonului"
Dupa aia Bula "bang" una în gura. Se trezeste ninja peste 2 saptamâni.
- Ce-a fost asta mah ?
- Cheia franceza.
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Vizitato
Vizitator




---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 11:30 am

asta e parfum cititi=))
Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
"Draga Parinte, Fiule,
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - "Nasul".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p...a ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pt. a-ti racori ceafa.
18. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu... In rest a fost bine".
=))=))=))
Sus In jos
NuTzu




masculin
Numarul mesajelor : 3
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 16/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: fun   ---glume--- Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 9:55 pm

profesoara cu copii la sc ....
-profesoara intreaba : copii ce ne da gaina
-un copil carne si oua
-profesoara bravo!!!
-profesoara intreaba : copii ce ne da porcu
-un copil : carne
-profesoara bravo!!!
-profesoara intreaba : copii ce ne da vaca
-un copil : teme pentru akasa

MuLtumesC
Sus In jos
TripleH89




masculin
Numarul mesajelor : 5
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 16/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 8:09 am

Replici amuzante ale femeilor in timpul meciurilor!Very Happy

Ea: "Iar s-au schimbat porțile? Mamă, ce mă enervează cînd fac asta!"

Ea: "De ce nu îl dă Becali afară pe Neșu? Ăștia nu văd ce păr are în cap?"

Ea: "Ai mai văzut meciul ăsta, nu?". Eu: "Nu, că e în direct". Ea: "Ba l-ai mai văzut! Uite, Dică are tot tricoul ăla".

Liverpool-Inter, minutul 80. Eu: "Forza ragazzi! Încă puțin și ieșim bine din coșmarul ăsta!" Ea: "Cine îl tunde oare pe Chivu?".

Pe stadion. După vreo 25 de minute din joc, ea: "Ce verde e terenul!". Soția, tot la un meci pe stadion: "De ce nu comentează nimeni meciul?!"

Jucau Barca și Liverpool. Belamy dă gol, Valdes scoate mingea din poartă, revine un jucător al englezilor și o trimite iar în plasă. Prietena: "Se pun două goluri?"

Ea: "Cînd e publicitate dai pe Acasă?"

Prietena: "La ce echipă joacă Doroftei? La Dinamo, nu?"

"De ce te uiți la Dinamo-Rapid dacă tu ții cu Steaua?"

La "sfertul" din Cupa UEFA Steaua - Rapid, întrebarea ei: "Dar de ce nu sînt și ăștia patrioți să facă egal, să se califice amîndouă echipele?"

Cea mai tare am auzit-o de mult pe o terasa. Ea: "Dacă știa că vine așa de tare mingea, portarul ăla de ce nu s-a ferit? Euu cred că avea timp"

Ea, tot auzind în timpul meciului "arbitrul i-a dat , arbitrul i-a dat cartonaș roșu", mă întreabă: "Auzi, dar cîte cartonașe are arbitrul ăsta la el?"

Mama către mine: "Sper să nu mor cînd are UTA meci, că tu amîni înmormîntarea!"

Cînd Nuova Guardia îi cerea lui Giovanni Becali demisia, o prietenă bună m-a întrebat: "De ce vrei să plece Giovanni ăsta? Nu joacă bine?"

La 1-0, Craiova-Dinamo, "Hai, că ai văzut destul!"
lol!
Sus In jos
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:23 am

Un barbat avea febra mare, asa ca sotia l-a dus la doctor. Dupa o consultatie, acesta a spus:
- Doamna, sotul dvs. are nevoie de odihna. Va scriu niste somnifere.
- Bine, domnule doctor. Si cand trebuie sa i le dau?
- Dar nu sunt pentru el, sunt pentru dumneavoastra!

Cea mai veche meserie
Patru prieteni, un arhitect, un chirurg, un anestezist si un politician s-au intalnit la o discutie si au decis sa stabileasca care dintre ei are cea mai veche meserie din lume. Chirurgul a inceput sa-si sustina cauza:
- Biblia spune ca Domnul a luat o coasta de la Adam si a creat femeia, iar asta dragii mei presupune talentul celui mai iscusit chirurg, asa ca rezulta ca meseria mea e cea mai veche din lume.
- Sa zicem ca ai dreptate, spune anestezistul. Totusi, inainte de a efectua operatia, pacientul trebuie adormit, iar asta necesita talentul celui mai iscusit anestezist. Asadar, cred ca meseria mea poate fi considerata cea mai veche.
- Sa zicem ca aveti amandoi dreptate. Totusi, inainte de orice nu a existat decat haosul. Totul a trebuit sa fie planuit, schitat si construit, iar asta necesita talentul celui mai iscusit dintre arhitecti.
Auzind acestea, politicianul ii priveste cei 3 prieteni si le spune:
- Si totusi, dragii mei, cine credeti ca a creat haosul?
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:27 am

Un tip merge cu un trabant la cea mai tare firma de tuning. Are norocul de il intalneste chiar pe proprietarul firmei si il intreaba:
- Domnule, am o intrebare.
Proprietarul: - Spune, cu ce te pot ajuta?
Tipul: - Vreau sa imi modific trabantul!!! Vreau motor de 6000 de cmc, spoilere, jenti de 19 zoli, capota de carbon, woofer de 2000 de watti etc. Se poate?
Proprietarul: - Se poate!
Tipul: - Cat ma costa si pana cand este gata daca o las acum la dumneavoastra?
Proprietarul: - Va costa 10$ si este gata intr-o ora.
Tipul: - Domne, iti bati joc de mine???
Proprietarul: - Pai cine a inceput primul???!!!



ALINA , ce este tatal tau? - Este stomatolog agricol. - Cum adica? - Pune dinti la greble...
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:30 am

Mecanic la reparat
Cand mecanicul sau auto s-a operat, doctorul nu s-a putut abtine sa nu intoarca roata.
- Ei bine, Ionele, ii spuse doctorul, voi avea nevoie de cel putin cinci zile pentru a asambla organele. Cat despre pret, nu ma pot pronunta pana nu ajung acolo si vad exact care e problema.

O femeie de 70 de ani care a trait fara pacate merge la spovedanie, unde i se-arata Dumnezeu care-i spune:
- Fiindca ai trait fara pacate, iti mai dau 30 de ani de viata.
Din moment ce mai are 30 de ani de viata, femeia se gandeste sa-i traiasca cat mai bine, asa ca isi face lifting, isi baga silicoane, isi vopseste parul, etc.
Dupa o saptamana, este calcata de o masina pe o trecere de pietoni. Ajunge in Rai, unde-l intalneste pe Dumnezeu si il intreaba:
- Doamne, dar ai spus ca-mi mai dai 30 de ani!, la care Domnul ii raspunde:
- Vai, dar nu te-am recunoscut!
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:31 am

Lucrand la o cladire, un muncitor constructor a cazut de la etajul 15 si a murit. A ajuns la portile Raiului, unde a fost intampinat de Sf. Petru, care i-a spus:
- Imi pare rau, fiule, dar trebuie sa mergi in iad.
Munictorul s-a supus - doar nu avea de ales - si a pornit inspre iad. Cand a ajuns acolo, diavolul i-a aruncat o privire si i-a spus:
- Ah, Un nou sclav! Te vom arde si te vom arunca in gropile mistuitoare.
Muncitorul i-as raspuns:
- Peretele acela ar avea nevoie de putina reparatie. L-as putea peteci mai intai si dupa aceea ma puteti arunca in groapa.
S-a pus el asadar pe treaba si a reparat peretele. Satana l-a intrebat intrigat:
- Si ce altceva mai poti face?
Muncitorul constructor s-a pus din nou pe treaba si a adus multe imbunatatiri. De fapt, cand a terminat ce avea de facut, iadul era un paradis. Era dotat cu aer conditionat, piscine, balcoane, tot ce-ti puteai dori. Dupa cateva zile, Satana a primit un telefon de la Dumnezeu:
- Cred ca s-a produs o incurcatura. Muncitorul acela trebuia sa vina in Rai.
- S-o crezi tu, i-a raspuns diavolul. Ne-a construit multe lucruri utile. Il pastram.
- Serios? Atunci ne vedem la tribunal. Te dam in judecata pentru sufletul acestui om si pentru despagubiri.
Satana a ras cu pofta si i-a spus:
- Ei nu mai spune! Si de unde o sa faci rost de un avocat?
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:36 am

O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana. Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice:
- Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita?
- Eeeee, io si koala fumam marijuana in copac.
Crocodilul se duce la copac si urca sa il certe pe koala; ajunge la koala, iar acesta uimit se uita la crocodil si-i zice:
- Cata apa ai baut, faaaaaa????!!

La o lectie de aritmetica, profesorul ii intreaba pe elevi:
- Sa presupunem ca sunt 12 oi si 6 dintre ele sar peste un gard. Cate oi raman?
- Niciuna, raspunde Ionel.
- Niciuna? Nu ti-ai invatat lectia de aritmetica, Ionele.
- Dar domnule profesor, dvs. nu-mi cunoasteti oile. Cand sare una, sar toate!

Un vanator intr-un magazin de profil:
- Pantaloni de camuflaj aveti?
- Avem, dar nu-i gasim!
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Serifu
Smecher



masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Localizare : EVERYWHERE
Respect : ---glume--- 111010
Data de inscriere : 14/06/2008

---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 10:36 am

Mafia cauta pe cineva nou care sa le colecteze saptamanal banii de la afaceristii care se aflau sub "aripa" lor. Deoarece se temeau de politie, au hotarat sa aleaga un surd pentru acest job. Daca s-ar intampla sa fie prins, n-ar putea sa-i spuna politiei cu ce se ocupa. In prima saptamana, surdul ridica peste 40.000 de dolari. Se lacomeste, decide sa pastreze banii si ii ascunde intr-un loc sigur. In curand, mafiotii isi dau seama ca plata a intarziat si trimit cativa dintre mascatii lor dupa surd. Mascatii il gasesc pe surd si il intreaba unde sunt banii. Dar surdul nu poate comunica cu ei, astfel incat mafiotii il tarasc la un interpret. Unul dintre mafioti ii spune interpretului:
- Intreaba-l unde sunt banii!
- Unde sunt banii? il intreaba interpretul.
- Nu stiu despre ce vorbiti, raspunde surdul.
Interpretul ii transmite mesajul mafiotului. Auzind aceasta, mafiotul scoate un pistol de 38 mm si il pune la tampla surdului.
- Intraba-l acum unde sunt banii!
- Unde sunt banii? il intreaba din nou interpretul.
- Cei 40.000 de dolari sunt in scorbura unui copac din Parcul Central.
La aceasta, interpretul ii spune mafiotului:
- Sustine ca tot nu stie despre ce vorbiti si ca nu crede ca aveti tupeul sa apasati pe tragaci. tare rau de tot=)))))))))
Sus In jos
http://www.onyxus.uv.ro
Continut sponsorizat





---glume--- Empty
MesajSubiect: Re: ---glume---   ---glume--- Icon_minitime

Sus In jos
 
---glume---
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sopranos Family :: :: Sopranos - Off-Topic :: :: Fun-
Mergi direct la: